jokerland.eu

Fórum

Před vytvořením příspěvku musíte být přihlášeni.

Minecraft 1.14

Update na 1.14 je už pomaly tu, takže vám tu prinášame aspoň priblíženie toho, čo nám prinesie:

Bloky:

Bamboo: Môže byť nájdený náhodne v Jungli, nájdeme ho vo vrakoch lodí a tiež v jungle chrámoch. Môže sa pestovať a vyrastá do výšky 12-16 blokov. Pandy ho používajú ako krmivo. Dá sa tiež použiť ako palivo (4 bambusy vypália 1 item) a tiež sa dá zasadiť do kvetináča. Dajú sa z neho craftiť sticks a scaffolding (tyčky a lešenie)

Barrels: Sú to skladiská vo veľkosti chestky, majú však výhodu že ich otvoríte aj keď je nad nimi položený blok

Bells: Kliknutím pravým na zvon sa spustí animácia a vydáva zvuk. Môžu byť ukotvené na horný alebo dolný blok. Hitnutím zvonu počas nájazdu illagerov vznikne glowing efekt, ktorý sa aplikuje na nájazdníkov do vzdialenosti 32 blokov od zvonu.

Blast furnaces: Vypekajú dvakrát rýchlejšie ako normálne pece, ale získate za ne len polovicu expov. Môžu vypekať len rudy a roztaviť kovy.

Campfires: generuje sa vo vesniciach v tajge. Je to dekoratívny krb z ktorého sa oheň nešíri. Dá sa na ňom vypekať jedlo ale 3x pomalšie ako v peci. Pravým klikom na táborák vložíte jedlo. Po upečení sa jedlo objaví. Táborák vyžaruje dymový signál ktorý je vidno i z väčšej vzdialenosti. Pri umiestnení balíka sena pod táborák bude dym vyšší a vydrží dlhšie. Ak ním prejdete udelí vám 1 dmg.

Cartography tables: Umožňuje klonovanie, rozširovanie a zamykanie máp. Zamykanie sa prevádza pomocou sklenenej tabule.

Composter: Vyrába z plodín a rastlín hnojivo. Vytvorí 1 bone meal na 7 úrovní kompostovania.

Fletching tables: Generujú sa v domoch fletcher villagerov.

Flowers: pridaný cornflower, s ktorého sa dá vyrobiť modré farbivo., lily of the valley – biele farbivo., wither rose – čierne farbivo.

Grindstones: Odstraňuje z predmetov enchaanty – vracia pritom hráčovi expy použité na enchantovanie. Môže opraviť itemy pri ich kombinácii. Dá sa položiť na hornô, spodnô alebo bočnú stranu bloku

Lecterns: Nápad pôvodne v roku 2012 vyradený. Kliknutím pravým tlačítkom na prázdny pult vložíme knihu. Aktuálna stránka je  zdieľaná a môžu ju čítať viacerí hráči.

Looms: Ideálny na jednoduchšie vyrábanie bannerov. Dostupné vzory bannerov sa zobrazujú ako zoznam. Akékoľvek prefarbenie teraz spotrebuje len jedno farbivo.

Note blocks:  Pridaných 6 nových note block skladieb.

Scaffolding: Lešenie vytvárané pomocou bambusu a stringu. Na lešenie sa dávyliezť skokom a zísť plížením. Pri zlomení spodného bloku lešenie spadne. Stĺp lešenia sa dá postaviť stlačením použitia na hornej strane lešenia.

Signy: Pridané signy z každého druhu dreva. Farba na signe sa dá zmeniť kliknutím pravýk klikom.

Slabs, stairs, walls: pridané stone, andesite, polished andesite, diorite, polished diorite, granite, polished granite, mossy stone brick, mossy cobblestone, smooth sandstone, cut sandstone, smooth red sandstone, cut red sandstone, smooth quartz, red nether brick, a end stone brick polbloky, schody a ploty.

Smiting tables: Používa ho na svoju prácu toolsmith villager.

Smokers: Upgrade pece, vypeká dvakrát rýchlejšie ale len za polovicu skúseností. Dá sa v nej vypekať len mäso.

Stonecutters: Používa sa na rýchlejšiu výrobu variánt vecí z kameňa.

Swet berry bushes: Nachádza sa v tajge. Dá sa pestovať zo sladých bobulí. Zberajú sa pravým tlačidlom. Spomaľujú pohyb. Pokiaľ stojíte v kríku bobulí, dáva to dmg podobne ako kaktus.

 

schody,ploty,slaby table

table2 plody

zvon

Itemy:

Banner patterns: vyrábajú sa z papieru a priradeného predmetu pre tvorbu vzoru.

Crossbows: Zbraň podobná luku, má však väčší dosah ale dlhšie sa nabíja.

Dyes: Pridaná modrá, hnedá, čiera a biela farba. Itemy  ako bone meal, cocoa beans, ink sacs a lapis lazuli sa už nebudú dať použiť ako farbivo.

Leather horse armor: Nový armor pre kone – môže byť zafarbený. Vyrába sa zo 7 koží.

Spawneggy: Pridané spawneggy líšky, pandy,  mačky, pillagera, ravagera, trader lamy, potulného obchodníka

Suspicious stew: Obnovuje 6 a 7,2 bodov nasýtenia a poskytuje približne 5 sekúnd efektu stavu.

Účinok daný pri jedle závisí od toho, ktorý kvet sa použije, rovnako ako presné trvanie účinku.

Oxeye Daisy dáva regeneráciu., nevädza dáva Jump Boost., ľalia dáva jed., čierna ruža dáva wither., tulipán dáva slabosť., azure bluet dáva slepotu., allium dáva ohňovzdornosť., modrá orchidea dáva nasýtenie., vlčí mak dáva rýchlosť., púpava dáva sýtosť.

Sweet berries:  Regeneruje 2 body hladu. Môže byť zasadená a vyrastie z nej krík sladkých bobúľ.

kuša leather armor koňa

Moby:

Mačka: Má 10 srdiečok. Túlavé mačky možno nájsť potulovať sa po vesničkách. Čierne mačky sa môžu spawnovať v domoch čarodejníc. Skrotené mačky môžu spať alebo sedieť na majiteľovi pokiaľ bude spať v posteli, keď sa majiteľ zobudí, dostane darček formou lootu. Zastrašuje phantomov a syčí na nich. Obojky pre mačky je teraz možné farbiť.

Líška: Majú 20 srdiečok. Pri zabití môžu niečo dropnúť. Kŕmia sa sladkými bobuľami. Mláďa narodené pri hráčovi sa nebude báť a neutečie. Dvíha spadnuté itemy. Bývajú napádané divými vlkmi. Biela varianta sa dá nájsť v snežnej tajge.

Mooshroom: Pridaná hnedá varianta. Nespawnuje sa prirodzene, vzniká ak do nej udrie blesk. Na červenú sa zmení opäť úderom blesku. Môže byť kŕmený kvetinaami a dojí suspicious stew s vlastnosťami kvetu pri kŕmení. Dojí ho len 1 raz po kŕmení.

Panda: Majú 20 alebo 10 srdiečok podľa zdravia. Dropujú a jedia bambus.  Ich vzhľad je ovplyvnený ich náladou. Zranením pandy rozhneváte okolitých vesničanov.

Pillagery: Sú to nepriateľské moby. Majú 24 zdravia. Pri útoku používajú kuše, ktoré pri zabití môžu dropnúť. Útočia na vesnice a zabíjajú villagerov, iron golemov a potulných obchodníkov.

Ravagery: Majú 100 zdravia. Útočia na vesnice a zabíjajú villagerov, iron golemov a potulných obchodníkov. Ničia listy a plody. Po zabití dropujú sedlo.

Trader lama: Má 15 až 30 zdravia. Putujú vedľa potulného obchodníka. Sú nepriateľské voči všetkým illagerom a všetkým zombie variantám. Môžu byť skrotené po zabití obchodníka, pri zabití dropujú laso.

Trader villager: Poskytuje náhodnú rozmanitosť obchodov špecifických pre biome, nezávislých od biomu, v ktorom sa spawnul. Obchodné časy sú obmedzené, zamknuté obchody nie sú odomknuteľné vykonávaním iných obchodov. Má 6 obchodov. Despawnuje sa  po 48000 tickoch (40 minút). Pije lektvary neviditeľnosti v noci, aby sa skryl pred nepriateľskými davmi. Pije mlieko vo dne, aby sa odstránil účinok elixíru.

moby ravenger

trader liška

villagers

Ostatné:

Advancementy:

Ol' Betsy – streľba z kuše

Who's the Pillager Now? – Dajte pilagerovi chuť vlastnej medicíny.

Two Birds, One Arrow – Zabi dva phantomy prenikavým šípom.

Arbalistic – Zabi 5 unikátnych mobov jedným šípom.

A Complete Catalogue – Tamni všetky varianty mačiek.

Voluntary Exile – Zabi kapitána nájazdu. Možno uvažujete že by ste sa mali držať ďalej od vesníc...

Hero of the Village – Obráň vesnicu pred nájazdom.

 

Pribudnú nové štatistiky, nové správy pri smrti, zmenia sa niektoré recepty na výrobu, papagáje dokážu imitovať pillagerov, pandy a ravagerov

 

 

Život nie je videohra, kde umrieš a respawneš sa na checkpointe.